משכנתא הפוכה !

המושג "משכנתא הפוכה" נהייה פופולארי מאוד בשנים האחרונות ומהווה פתרון יצירתי למציאת מקורות מימון חליפיים לבעלי נכסים קיימים שהינם מעל גיל 60.

הרעיון העומד מאחור משכנתה זאת, הוא שיעבוד הנכס לגורם המלווה ובתמורה הלווה מקבל אחוז מסוים משווי הנכס כהלוואה לחשבונו כאשר הוא אינו חייב בתשלומי ההלוואה (קרן וריבית) בדומה להלוואת משכנתא רגילה. בהגיע הלווה לגיל 120, החוב יועבר ליורשים ואלו יצטרכו לשלם אותו לגורם שהלווה את הכסף או שזה ימכור את הנכס ולאחר קיזוז החוב והוצאות מכירה יחזיר את היתרה ליורשים.

במקרה של הלוואה זו, גובה ההלוואה (אחוז המימון) שניתן לקבל מהגורם המלווה משתנה וגדל ככל שהלווה מבוגר יותר ויכול להגיע לכדי 50% משווי הנכס,  כמו כן, הלווים אינם צרכים להציג הכנסות ואינם מחויבים ביטוח חיים בניגוד להלוואת משכנתא רגילה.

כל הריביות וההצמדות של ההלוואה זו מתווספים עם השנים ליתרת ההלוואה ובמועד הפירעון יהיה על היורשים לפרוע גם את החובות הללו!

ניתן לבצע החזרים קבועים על פי רצונו של הלווה, כמובן שניתן בכל מועד לסלק את ההלוואה הזו.

בשנים האחרונות פופולרית ההלוואה מסוג זה לטובת עזרה לבן משפחה בגיוס הון עצמי, ההורים ממשכנים את הנכס שלהם ונותנים לילדים את הכספים הללו כחלק מההון העצמי של הילדים ברכישת נכס – מקדמה על חשבון הירושה.

במקרים אחרים הלווים משתמשים בכספים הללו כדי לעבוד לדיור מוגן מבלי הצורך למכור את הנכס שלהם לצורך כך ולהמשיך ליהנות משכירות חודשית על הנכס שמשכנו

הלוואה זאת אינה ההלוואה האידיאלית ביותר, אך בהתאם לנסיבות (גיל, ביטוח והכנסות) הלוואה זאת מהווה פתרון למצבים רבים בהם הלווים לא יוכלו לקבל הלוואת משכנתה רגילה.

חשוב לזכור בהליך זה, על הנכס להיות בבעלותו המלאה של הלווה, נקי מכל שיעבוד ו/או הערות אזהרה. גובה ההלוואה / אחוז מימון הינו על פי הערכת השמאי, כמו כן הלוואה זאת אינה מוגבלת בתקופה ויכולה להמשיך להתנהל כל עוד הלווים בחיים.

שנהייה בריאים עד 120 !

אם יש שאלות שלחו הודעה ואשמח לעזור לכם

Sunnadlan1@gmail.com או 052-3604948 – אילה רשף שמחוני

נכתב בעזרת עופר לוין – מומחה למשכנתאות
Reals – פתרונות מימון ריאליים
וחלק מפנאל המומחים בתוכנית "אנשים ועסקים עם בן סולומון"

להערכת שווי נכס - השאר פרטים

דילוג לתוכן